Slide Müşterilerimizin görsel bilgileri kullanmalarına yardımcı olan derin öğrenme tabanlı bilgisayarla görme çözümleri geliştiriyoruz. Yüzlerce projeden gelen deneyimimizde Dünya standartlarında çözümler üretiyoruz

Görüntü İşleme Teknolojilerinde Sektöründe Lider Çözüm Ortağınız

Görüntü İşleme Kataloğumuz

Görüntü İşleme Çözümleri Kullanılabilecek Bazı Alanlar

Bir çok sektörde ve alanda süreçleri iyileştirmek, kullanıldığı alanda kaliteyi arttırmaya yönelik Yapay Zeka Tabanlı Görüntü İşleme Çözümleri kullanılabilir.

Görüntü İşleme, Görsel Bir Sanattır…

Görüntü İşleme Çözümlerimiz ile robotik görme işlemlerinden, sağlık uygulamalarına bir çok alanda çözümler üretiyoruz. Görüntü sistemleri sayesinde girişler ve çıkışlar artık hatasız. İster kod tarama veya handling işlemleri sırasında konum ve kalite kontrolü olsun, endüstriyel görüntü sistemler proseslerinizi ve süreçlerinizi en iyi şekilde izler. Görüntü işleme teknojileri yapılan projelerde hata payı olmadan 7/24 aynı kalitede çalışır.

Ürün kalitesini sabit tutarak proseslerinizi optimize etmek, hata kaynaklarını önceden ortadan kaldırmak veya hızlı hareket dizilerini daha net tasarlamak istiyorsanız, o zaman görüntü tanıma çözümlerimizle alakalı bizimle iletişime geçin.

Yüzlerce Projeden Gelen Deneyimimize Projenize Uygun Görüntü İşleme Çözümünü Geliştiriyoruz

Modern, Güçlü ve Endüstriyel Görüntü Çözümleri

Çeşitli endüstrilerdeki zorlu sorunları çözmek için makine öğrenme algoritmaları geliştiriyoruz. Sizinle ve sektörünüzle en alakalı resimlere ve videolara değer katıyoruz.
Standart tabanlı görüntü elde etme arayüzlerinden, düşük seviyeli görüntü işleme rutinlerinden şablon eşleştirme, ölçümler veya barkod okuyucular gibi hazır araçlara kadar endüstriyel görüntü analizi uygulamaları oluşturmak için C++ ve Python programcıları için kapsamlı uçtan uca çözümler sunuyoruz. Geliştireceğimiz çözümde en yüksek performansı, modern tasarımı ve basit yapısıyla endüstriyel çözümler sunuyoruz.

Görüntü İşleme Çözümleri Nasıl Çalışır ?

Görüntü Elde Edinimi

Bir görüntüleme biriminden (Kamera, Fotoğraf Makinası, Lidar, vs.) veya elde edilmiş fotoğraflar üzerinden görüntü girdi değeri olarak belirlenir

Görüntü İşlemesi Yapılır

Derin öğrenme modelleri bu sürecin büyük kısmını otomatikleştirir, ancak modeller genellikle ilk olarak binlerce etiketli veya önceden tanımlanmış görüntü ile beslenerek eğitilir.

Matematiksel Hesaplamalar Yapılır

Önceden eğitilmiş model ile elde edilen sonuçlar değerlendirilir gerekirse bazı pre-process yada process işlemleri uygulanır.

Neden NovVision Görüntü İşleme Alt Yapısı

 

Novelty Bilişim tarafından geliştirilen patentli NovVision Görüntü İşleme Alt Yapısı devamlı güncellenen algoritmaları, performansı ve kaliteyi ön planda tutan tasarım anlayışı ile yüzlerce projeden gelen deneyimimizde devamlı geliştiriyor projelerinize dünya standartlarında çözümler üretiyoruz

Görüntü İşleme

Nedir

Görüntü İşleme, görüntüyü dijital form haline getirmek ve bazı işlemleri gerçekleştirmek için geliştirilmiş, spesifik görüntü elde etmek veya ondan bazı yararlı bilgiler çıkarmak için kullanılan bir yöntemdir. Bu yöntemin girdisi video kesiti ve ya fotoğraf gibi bir görüntüdür. Çıktısı ise görüntünün istenilen ya da dikkat edilmesi gereken bölümüne karşılık gelir. Genellikle Görüntü İşleme sistemi, önceden belirlenmiş sinyal işleme( Signal Processing ) yöntemlerini uygularken görüntüleri iki boyutlu sinyaller olarak ele alır.

Görüntü İşleme'nin

Amacı

Görüntü işlemenin amacı 5 gruba ayrılmıştır. Onlar:
1. Görselleştirme – Görünmesi zor nesneleri gözlemleme
2. Görüntü keskinleştirme ve restorasyon – Gürültülü görüntüleri iyileştirme
3. Görüntü alımı – İlgi çekici ve yüksek çözünürlüklü görüntü arama
4. Desen Tanıma – Bir görüntüdeki çeşitli nesneleri tanımlama.
5. Görüntü Tanıma – Bir görüntüdeki nesneleri ayırt etme.

Görüntü İşleme

Nasıl Çalışır

Bir resmin iki boyutlu yani x ve y koordinatlarından oluşan bir veri dizisidir. Görüntü işlemede bir resim fonksiyon olarak ele alınır ve iki boyutlu bir dizi oluşturulur. Oluşturulan veriler bilgisayar tarafından sinyale dönüştürülür. Sesin nasıl ki bir sinyal seviyesi varsa, resim de bu diziler sayesinde sinyal olarak işleme alınırlar. Görüntü işlemede esas gerçekleştirilen unsur, sinyallerin program aracılığıyla yorumlanmasından ibarettir.

Görüntü İşleme

Teknolojileri

Görüntü İşleme Teknikleri ile çalışılırken C, C++, Python gibi yazılım dillerinin yanı sıra amaca uygun çeşitli kütüphanelerde kullanmaktayız.
Görüntü işleme projelerinde kullanacağımız kütüphaneyi yaptığımız projenin amacınıza uygun olarak yaptığımız analiz çalışmanın sonrasında karar veririz. OpenCV gibi popüler kütüphanelerin yanı sıra ihtiyaca uygun olarak MATLAB, Halcon, OpenFrameworks, CIMG, Fiji gibi kütüphaneleride projelerimizde kullanmaktayız.
Ayrıca Derin Öğrenme (Deep Learning) algoritmalarınıda projelerimizde yoğun olarak kullanmaktayız.

Görüntü İşleme Teknolojilerinin Kullanım Alanları

 

  • Ürün Sayma ve Hata Tespiti
  • Uydu Görüntüleri Üzerinde Nüfus Yoğunluğu, Çevre Kirliliği Ve Benzeri Çevresel Şartların Tespiti
  • Kalite, Doğruluk ve Yüzey Analizi
  • Askeri Endüstri (Denizaltı Sonic Dalga Taramaları), Sualtı Görüntüleme
  • Robot Kol Yönetimi
  • Eksik, Hatalı Parça veya Üretim Kontrolü
  • Robotik, Trafik, Astronomi, Radar, Gazete Ve Fotoğraf Endüstrisi Uygulamaları
  • Fizik, Sanat, Biyomedikal Alanlar
  • Uzaktan Algılama Uygulamaları
  • Uydu Görüntüleri Üzerinde Hava Gözlem ve Tahmin Uygulamaları