logo

Select Sidearea

Populate the sidearea with useful widgets. It’s simple to add images, categories, latest post, social media icon links, tag clouds, and more.
hello@youremail.com
+1234567890
 

Yüz Tanıma Sistemi Özellikleri ve Kabiliyetleri

 1. Derin Öğrenme tabanlı Yapay Zeka algoritmaları ile geliştirilmiştir.
 2. Canlı yüz algılama özelliği sayesinde, fotoğraf ve gerçek insanı ayırt eder ve aldatılmayı önler.
 3. Canlı video ve sabit görüntülerde eş zamanlı olarak birden fazla yüz işleme yapabilir.
 4. Bir resimdeki her bir kişi için cinsiyet sınıflandırması ve yaş değerlendirmesi yapabilir.
 5. Duygu tanıma ve yüz özellik noktaları çıkarabilir.
 6. Web kameraları veya diğer düşük maliyetli kameralar ile yüz tanıma işlemi yapılabilir. Pahalı donanımlara ihtiyaç duymadan çalışabilir.
 7. Yakın kızılötesi ve görünür ışık spektrumu ile yüz tanıması yapabilir. Bu sayede akşam görüntülerindede yüz tanıma sistemini kullanmaya devam edebilirsiniz.
 8. Novelty Bilişim’in Yüz Tanıma Algoritması, derin sinir ağlarına dayanan sağlam dijital görüntü işleme algoritmalarını kullanarak gelişmiş yüz tanıma ve eşleştirme uygular.
 9. Anlık olarak çoklu yüz algılama işlemi yapabilir.
 10. Canlı video akışlarında ve hareketsiz görüntülerde birden çok yüzün hızlı ve doğru tespitini gerçekleştirir.
 11. İsteğe bağlı olarak, Yüz Tanıma Sistemi üzerinde cinsiyet çıkarımı desteği sunmaktadır.
 12. NoveltyFace algoritması, derin sinir ağlarına dayanan sağlam dijital görüntü işleme algoritmalarını kullanarak gelişmiş yüz yerelleştirme, kayıt ve eşlştirme çözümleri sunar

Yapay Zeka destekli Yüz Tanıma Sistemi

NoveltyFace algoritması, derin sinir ağlarına dayanan sağlam dijital görüntü işleme algoritmalarını kullanarak gelişmiş yüz yerelleştirme, kayıt ve eşlştirme çözümleri sunar

 

Canlı Yüz Tanıma ; Geleneksel bir yüz tanımlama sistemi fotoğraf makinesinin önüne bir fotoğraf yerleştirerek kandırılabilir. NoveltyFace, bir video akışındaki yüzün “canlı” veya bir fotoğraf olup olmadığını belirleyerek bu tür bir güvenlik ihlalini önleyebilir.

 

Duygu Tanıma ; NoveltyFace, insan yüzünde duygu türünü tanımak üzere yapılandırılabilir. Altı temel duygu analiz edilebilir. Bunlar; öfke, tiksinti, korku, mutluluk, üzüntü ve şaşkınlık. Temel duyguların her biri için değer hesaplanır ve her bir yüz için duygu tanıması yapılabilir.

 

Anlık Olarak Çoklu Yüz Tanıma ; NoveltyFace, anlık olarak işlem yaptığı video kaydında veya sabit görüntüdeki bütün yüzler üzerinden anlık olarak çalışma yapabilir.

 

Cinsiyet Sınıflandırması ; NoveltyFace, opsiyonal olarak tanıma yaptığı yüz üzerinden cinsiyet analizi yaparak kişinin erkek yada kadın olduğu gibi bir cinsiyet sınıflandırması yapabilir.

 

Yüz Özellikleri ; NoveltFace, gülümseme, açık ağız, kapalı gözler, gözlükler, koyu renkli gözlük, sakal ve bıyık gibi yüz tanıma sırasında belirli nitelikleri saptayacak şekilde yapılandırılabilir.

 

Yaş Tahmini ; NoveltyFace, opsiyonel olarak tanıma yaptığı kişinin tahminini yapabilir.

 

Yüz İmgesi Kalitesi Belirleme ; Yüz tanıma işlemi sırasında, yalnızca en kaliteli yüz şablonunun veritabanına depolanmasını sağlamak için her bir yüz içerek frame için kalite eşiği belirlenebilir ve eşik değerine göre şablon oluşturma işlemi yapılabilir.